Mantry i Medytacje przez internet w niektóre soboty. Info.  i logowanie przez Mandala Szkoła Yogi Bydgoszcz. Tel. +48530765800

Prywatne kursy i wykłady w Szwecji . Kontakt +46700446066, swamikarmayogi@gmail.com

___________________________________________________________________________

Weekendy w Mandala Szkoła Yogi  29/8 – 28/9-20

Wakacje z Yogą 28/6-20 – 28/8-20 w Hotel Bristol – Busko Zdrój

Busko Zdroj, hotel Bristol
Aktualne kursy

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/wielki-mistrz-jogi-w-buskuzdroju-kazdy-moze-wziac-udzial-w-zajeciach-wideo-zdjecia/ar/c1-15059114

Hari OM

Witam CIę mój  kochany Nauczycielu. Jesteś już w Polsce jak słychać. Pozdrawiam Cię Serdecznie z głęboką Atencją Miłości jaką może obdarzać uczeń swojego Mistrza. Dobrego pobytu w Busku Zdroju
Jak Twoja stopa?
Hari OM TAT SAT
Szkoła Jogi Mandala Lucyna Ramza-Markiewicz       –    Swami Karma Yogi Saraswati

Od 4/4 do 30/5 – 2020 godz. 18.00 Śpiewanie mantr i w każdą majową ŚRODĘ o godzinie 18.00,

pod linkiem:     https://meet.google.com/yte-mubo-mcb

Antar (wewnątrz) Mouna (cisza).
To już od dzisiaj w KAŻDĄ środę maja w Antar Moune technikę medytacyjną – krok po kroku będzie Was wprowadzał Swami Karma Yogi Saraswati.
To naprawdę niepowtarzalna sytuacja, kiedy można uczyć się bezpośrednio ze źródła, w regularnych zajęciach. Krok po kroku, etapami .
Antar Mouna – jest po to by wyeliminować hałas z naszego umysłu. To na bazie tej praktyki zbudowano wiele elementów współczesnej psychologii, i na tej bazie zbudowana jest buddyjska vipasana.
Umysł jest bardzo potężny kiedy jest spokojny i milczący- wtedy jest doskonałym narzędziem mądrości, szczęścia. Wewnętrzna cisza to przepływ, radość , naturalność. Współczesne życie, napięcia mentalne aż wbijają człowieka w ziemię, i często wprowadzają rozpacz . Tłumimy to w sobie próbujemy zapomnieć , radzić sobie . Czy to coś zmienia ? Antar Mouna pokazuje wszystkie te procesy i etapami przeprowadza Cię do spokoju i aby ostatecznie osiągnąć stan medytacji.
zaprasza Swami Karmayogi Saraswati (http://www.nada-yoga.com/)

koszt zajęć w ramach karnetu (100 zł miesiąc, 50 zł dwa tygodnie, 30 zł tydzień )

lub jednorazowo 10 zł

 

 

Aktualne kursy

Kurs Nauczycielski – moduł I Satyananda Yoga Poland
zapraszamy na intensywny Kurs nauczycielski Satyananda Yogi-Tantric Techniques of Yoga and Kriya oraz Naada Yoga.
Pierwszy taki w Polsce.
Kurs przeznaczony dla osób z minimum 2 letnim doświadczeniem w praktyce jogi.
Kurs w języku polskim, w ciszy, milczeniu, z Karma Yogą (gotowanie, sprzątanie, itp ).
Indywidualna opieka, intensywna praktyka i nauka ze Swami Karma Yogi Saraswati
Kiedy: od 3 lipca do 12 lipca
Gdzie: www.nacisowymszlaku.pl (Bory Tucholskie)
Przykładowy rozkład dnia:
6.00 Mantry
        Program Asan
        Pranayamy
7.30-8.00 AUM KARA
8.15 Śniadanie
9.00-10.30 Wykład
11.00-13.00 Karma Yoga
13.15 -Obiad
16.00 Yoga Nidra
17.00 Medytacja
18.30 Kolacja
19.30-21.00 Kirtan Taniec Mantry
Indywidualne prowadzenie, certyfikacja : Swami Karma Yogi Sarasvati.
Ilość miejsc – 8 miejsc
Cena – 2000 zł
szczegółowa informacja – tematyka, rozkład poszczególnych dni wyślemy e-mailem do zainteresowanych.
zgłoszenia, informacje : Swami 604373490 ,  swamikarmayogi@gmail.com lub
                                       Isvara 535 923 406 , regulysajasne@gmail.com
O prowadzącym:
Swami Karma Yogi Saraswati, muzyk od urodzenia, praktykuje Jogę od dzieciństwa. Wyspecjalizował się i pracował w wielu zawodach. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi gdzie ma najwyższy certyfikat od Guru Swami Satyananda Saraswati i Swami Niranjanananda Saraswati, założycieli i prekursorów Bihar University of Yoga, obecnie Bihar Yoga Bharati – Institute of Advanced Studies in Yogic Sciences w Indiach, gdzie jest kultywowana najstarsza tradycja WSZECHSTRONNEJ Yogi.
Swami Karma Yogi Saraswati prowadzi zajęcia z różnych dziedzin jogi według tej  wedyjskiej tantrycznej (wszechstronnej) tradycji.  Prowadzi zajęcia Yogi od 1964. Od 1986 roku naucza przy Satyananda Yoga Sverige w Uppsali (Szwecja) oraz również w Polsce i Indii (Bharati).
Odkrył swoje powołanie i otrzymał tytuł Swami (nauczyciel duchowy), imię Karma Yogi oraz Saraswati od guru, Swami Satyananda Saraswati, w inicjacji – 1988 r. Od tego czasu prowadzi życie sanyasina, czyli cały swój czas poświęca na poszerzanie  swojej wiedzy, nauczanie i praktykę jogi. W kwietniu 2000 r. Swami Karmayogi Saraswati otrzymał najwyższą inicjacje na Poorna Saniasa Diksha przez następcę jego guru Swami Niranjanananda Saraswati, który jest patronem tego w/w Instytutu Yogi.
Swami lubi podróżować, jest wędrownym nauczycielem i często odwiedza Indie, gdzie prowadzi również zajęcia. Od maja 2003 r. uczy również jogi w Polsce, w wielu miejscach. Od 1986 roku – nie miał nawet tygodnia przerwy w nauczaniu Jogi a w swojej ponad pięćdziesięcioletniej karierze nauczyciela yogi miał ponad 30.000 tysięcy uczniów na swoich zajęciach (ta liczba stale rośnie).
Kilka słów o Naada Yodze i Tantrze:
Naada Yoga jest dziedziną dopiero wypływającą w świat zachodu. Jest techniką Tantryczną, narzędziem wykorzystującym dźwięki od planu fizycznego do transcendentalnego, służącym do wprowadzania prawidłowej harmonii poszerzania świadomości, dla zdrowia, szczęścia, sukcesów… Słowo TANTRA oznacza uwolnienie i rozszerzenie świadomości. Tantra pochodzi z planu transcendentalnego i dlatego też niemożliwym jest wytłumaczenia jej językiem pochodzącym ze świata materialnego. Tantra uznaje, że wszystko co istnieje, jest manifestacją jednego bytu. Byt ten jest formą czystej świadomości (jedności materii, energii i wibracji oraz odwieczne i niezmienne prawa nimi rządzące). Materia –Energia – Wibracja występują zawsze razem od świata widzialnego do niewidzialnego. Tak długo jak wibracje podtrzymują ten związek – tak długo egzystuje życie na tym planie. Czyli wszystko co żyje wibruje. Trzeba pamiętać to, że światło to też wibracja – energia – i materia. Naada Yoga działa na planie transcendentalnym, a plan transcendentalny ma wpływ na poziomie czakranów, a czakrany kierują wszystkimi gruczołami wydzielania wewnętrznego a z medycyny wiemy że gruczoły wydzielania wewnętrznego kierują wszystkimi procesami w ciele człowieka. Wiedza medyczna zachodu kończy się na gruczołach wydzielania wewnętrznego.
Naada Yoga składa się z wielu form: Mantra, Raga, Kirtany i Bhajany. Kirtan i Bhajany – to utwory muzyczne, których teksty wielbią różne najwyższe aspekty którymi każdy człowiek powinien się kierować w życiu, jak np. czysta: miłość, świadomość, mądrość, prawda, szczęśliwość i śpiewając ich nazwy -utożsamiamy się z nimi. To nie żadna religia, jak niektórzy myślą, bo tu nie ma żadnej wiary, i każdy może to praktykować.
Pracując z dźwiękiem pracujesz ze swoja świadomością. Praktyki NADA YOGI można dopasować i pomogą one w każdej dziedzinie życia. Kierujesz się w głąb świadomości, pozostając ze spokojnym cichym umysłem. NADA YOGI – nie można się nauczyć z książek i tu trzeba wszechstronnie wykształconego z długą praktyką nauczyciela jakim jest Swami.
II-a sutra Patańdżalego : yogah citta vritti nirodhah – joga jest wprowadzeniem uporządkowania i kontrolą: umysłu i podświadomości od vritti i ego. Vritti to : fałsz, zamieszanie, bez kontroli, …
Swami Karma Yogi Saraswati
„Jeśli chcesz pracować jako nauczyciel jogi, pierwszym zobowiązaniem, które musisz podjąć, jest bycie szczerym wobec jogi, samemu prze-praktykować, doświadczyć, zrozumieć,… . W przeciwnym razie możesz uczyć, ale nie będziesz przedstawicielem jogi, ani kimś, kto rozumie jogę. Jako nauczyciel jogi musisz ćwiczyć jogę, żyć ze swoim jogicznym podejściem i być świadkiem, obserwatorem, DRASHTA siebie”
– Swami Niranjanananda
Szkolenie ma 2 lata, 4 spotkania i zadania domowe. Jest otwarte dla każdego, kto chce uczyć jogi na dużą lub małą skalę, lub poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie, czyli treningowi mogą oczywiście towarzyszyć ludzie, którzy nie chcą bezpośrednio pracować z nauczaniem jogi, ale chcą zanurzyć się we wszystkich aspektach jogi i jednocześnie rozwijać się fizycznie, psychicznie, emocjonalnie lub duchowo.
Celami programu są:
* Rozwijanie wiedzy i zrozumienia nauczania jogi i praktycznej praktyki, aby absolwent po szkoleniu mógł zapewnić swoim studentom profesjonalną i odpowiedzialną zgodną z najstarszą tradycją
stanowi podstawę do dalszego studiowania filozofii, zasad i praktyki jogi
Uczeń powinien:
* Uczestniczyć we wszystkich pod kursach szkolenia nauczycieli jogi
* Podczas treningu na kursach i w domu ćwiczyć codzienny program jogi (SADHANA)
* Jako student regularnie uczęszczać na zajęciach jogi podczas szkolenia
* Samokształcenie podczas ostatniego roku edukacji
* Ukończyć studia teoretyczne pracą egzaminacyjną
Oczywiście:
. Na tych sesjach kursowych oczekuje się również, że w ramach swojego rozwoju osobistego będzie przestrzegał tradycyjnej dyscypliny aśramu w zakresie czasu snu, jedzenia, uczestnictwa w lekcjach itp. Nauczanie na kursie odbywa się tematycznie, ponieważ za każdym razem koncentrujemy się na temacie (na przykład jednym z kierunków jogi).
Szkolenie ma 2 lata, 4 spotkania a części szkolenia odbywają się również w domu zdalnie. Obejmuje to na przykład praktykę różnych technik jogi, studiowanie literatury przedmiotu i wykonywanie różnych zadań egzaminacyjnych. Powinno być możliwe przeznaczenie określonej ilości czasu dziennie na naukę i ćwiczenia podczas okresu szkolenia.