Satyananda Yoga Polska, to niezależna organizacja jogi, która uczy Satyananda Yoga, holistycznej formy klasycznej wszechstronnej Yogi i Tantry, która kładzie nacisk na całą osobowość człowieka. Satyananda Yoga to bogata i wielotysięczna tradycja yogi z korzeniami w Bharat (India)  i pasuje wszystkim. Jest również rozpowszechniana między innymi w Polsce od 2003 roku przez  jej założyciela  –   Swamiego Karma Yogi Saraswati.

__________________________________________________________________________

Moje motto:      The sannyasi alone lives for the world. The world looks to its own happiness, whereas the sannyasi loks to the happiness of the world.

____________________________________________________________________________________

MÓZG JEST WSPANIAŁYM SŁUGĄ, LECZ NIEBESPIECZNYM WŁADCĄ. –  Osho

Ratunkiem na depresję, (która szerzy się teraz jak choroba na całym świecie), jest wszechstronna Yoga a nie yoga-gimnastyka jaką przeważnie praktykuje się w Polsce. To jest tak, jak by mieć gitarę i nastroić tylko jedną strunę i próbować na niej grać. Wielotysięczna tradycja Yogi bierze pod uwagę, wszystkie 5 poziomów egzystencji człowieka traktuje je jednocześnie od fizycznego do transcendentalnego w każdym ćwiczeniu. Zawiera ona wszystko co każdemu człowiekowi jest potrzebne do życia: w szczęściu, zdrowiu, mądrości i powodzeniu. Ograniczenia leżą tylko u nauczycieli, a nie w Yodze. Tradycyjna YOGA NIE JEST ŻADNĄ RELIGIĄ !!!, bo każda religia jest oparta na wierze, a w Yodze trzeba wierzyć tylko, że ćwiczenia Ci pomogą.

Wejdź na stronę uniwersytetu Yogi w indiach, którego założycielem jest w 1963 roku mój guruji – Paramahamsa Satyananda Saraswati a jego nastepcą Swami Niranjanananda Saraswati.
Skromność i prawdziwość i czystość przekazu nie pozwała robić reklamy!
Z pokorą i Prema i AUM – swami karma yogi saraswati

  O Swamim

Ostatni certyfikad nadany przez  Swami Niranjanananda Saraswati

O Swamim

„Yoga is a science of Life not science of body” Sri Paramahamsa Swami Nirajanananda…

Weź pod kontrolę swoje ego – to jest podstawą yogi

Ego umiera, kiedy rodzi się medytacja. Ego umiera, kiedy Bhakti (bezwarunkowa MIŁOŚĆ i oddanie NAJWYŻSZEMU) znajduje się w pełnej młodości i połączeniu twojej świadomości z Najwyższym. Ego umiera, gdy prawdziwa ŚWIADOMOŚĆ staje się decydująca w twoim życiu. Ze śmierci ego rodzi się Atma Anubhuti (Świadomość na poziomie ATMANA). Ze śmierci ego rodzi się Aparoksza Gyana (uwolniona, prawdziwa WIEDZA i MĄDROŚĆ – pochodząca od ”ŹRÓDŁA”).

 

NAUCZ SIĘ KOCHAĆ

Niewiele ludzi wie jak kochać naprawdę. O Swamim

Miłość nic nie znaczy jeśli się jej nie praktykuje.

Miłość można tylko wyrażać czynami

Miłością jest życzyć wszystkim ludziom dobrze i pozwolić im się rozwijać.

Możemy posiadać mądrość i wiedzę, lecz nikim jesteśmy bez miłości.

Chrystus, Buddha, Mohammed, Zoroaster i wszyscy inni święci mówili: ” KOCHAJ NAJBLIŻSZYCH”.

Naprawdę KOCHAĆ – to jest bardzo trudne. Jest to trudne przede wszystkim dla tych co nienawidzą i nie wiedzą jak kochać.

Miłość oznacza OFIARE i POŚWIĘCENIE. Miłość jest dawaniem a nie zabieraniem. Jest aktem bezwarunkowego dawania. Pojęcia takie jak: „Jesteś mój”, „Ja jestem twój” – to nie miłość. Jest uzależnieniem kogoś od siebie lub uzależnianiem siebie od innych. Prawdziwa miłość nie ma przeciwieństwa takiego jak np. nienawiść. Ucząc się miłości można zadawać sobie stale pytanie: czy to co chcę powiedzieć czy zrobić jest miłością czy nie ? I starać się mówić i robić tylko to, kiedy czujemy że naprawdę jest to miłością BEZWARUNKOWĄ.  Prawdziwa MIŁOŚĆ  Jest: wieczna, niezniszczalna, niezależna, niepodważalna. Miłość jest najwyższą sztuką,  wiedzą i mądrością jaką wszyscy powinni się nauczyć. Jest ekspresją czystego serca. Można przygotować się do takiej miłości, można np. starać się być miłym dla wszystkich.

Swami Siwananda – jeden z największych guru XIX wieku powiedział: „Znoś zniewagi, znoś krzywdy – to jest najwyższe praktykowanie yogi”, „Jeśli potrafisz przyjąć zniewagi i krzywdy jesteś bardzo silnym człowiekiem”,  „Służ innym, z miłością dawaj, oczyszczaj się, medytuj, realizuj, bądź dobrym, czyń dobrze, bądź miłym, współczującym…”       Swami Siwananda myślał zawsze o innych.

Także i Ty stale zadawaj sobie pytanie: czy to jest MIŁOŚĆ ? – zanim pomyślisz, powiesz czy zrobisz cokolwiek.

Od dnia, kiedy ludzkość zrozumie pojęcie miłości, ziemia będzie miejscem szczęśliwym i dobrym do życia.

Z MIŁOŚCIĄ  –  Swami Karma Yogi Saraswati

 

W tym roku (2016) obchodzę dwie rocznice:

50-lecia nauczania Yogi i 30-lecia nauczania w Satyananda Szkoła Yogi w Szwecji.020

Urodziłem się w 1944r w Polsce. Od 1972 mieszkam praktycznie poza Polską a Poszukiwanie Prawdy o życiu, szczęściu i miłości pochłaniały mnie od dzieciństwa. Od dzieciństwa praktykowałem Yogę, studiowałem holistyczne nauki o człowieku, muzykę, również elektronikę, medycynę, psychologie, pedagogikę, filmy dokumentarne, i wiele więcej…. Interesowałem się wszystkim co dotyczy człowieka i jego życia. Odbyłem studia pedagogiczne na poziomie uniwersyteckim.  Mam 42 dyplomy oraz nauczyłem się i wykonywałem co najmniej 28 różnych zawodów.  Mam za sobą wieloletnią wszechstronną karierę nauczyciela, muzyka estradowego, a przede wszystkim Yogina. Moim hobby była przez całe życie m.in. medycyna – obecnie alternatywna. Od 1964 roku aktywnie praktykuje i nauczam yogi a od 1986 roku jestem dyplomowanym nauczycielem Yogi przy Satyananda Yogacenter w Szwecji gdzie mieszkam na stałe od 1980 roku.

Ja nauczam Yogi w wielu miastach w Szwecji i poza jej granicami. W Yodze, byłem uczestnikiem co najmniej 100 (ta liczba stale rośnie) wykładów , kursów, warsztatów i spotkań… wybitnych Guru, wybitnych Yoginow i nauczycieli z całego świata. Jestem specjalistą wielu znanych i nieznanych kierunkach Yogi i stale, każdego dnia się dokształcam. Prowadzę co najmniej 500 godzin lekcji, 50 wykładów i warsztatów w skali rocznej. Śpiewam i gram koncerty. Od 1986 roku, rzadko się zdarza abym miał chociaż tydzień wolny od prowadzenia zajęć a często prowadzę dwa do czterech zajęć codziennie (np. w Polsce), często za darmo. W całej dotychczasowej karierze miałem zajęcia z co najmniej z 40 tysiącami uczniów (ta liczba stale rośnie).

YOGA JEST MOIM POWOŁANIEM 

Wiedza moja jest oparta na wielotysiącletniej klasycznej tradycji nie-sektowych ukierunkowaniach Yogi i Tantry, której podstawą jest bezwarunkowa MIŁOŚĆ, szacunek w służeniu innym ludziom, w niesieniu pomocy… Tytul Swami (nauczyciel), imię – Karma Yogi – oraz Saraswati otrzymałem od jednego z największych mistrzów  naszych czasów 8.11.1988 roku*– Paramahamsa Satyananda Saraswati. Mój Mistrz należał do nielicznej grupy indijskich Nauczycieli podtrzymujacych w tym kraju wielotysieczną tradycję Yogi i Tantry. Założyciel w 1963r. – Bihar Yoga Bharati.  W kwietniu 2000 roku otrzymałem, przez następcę mojego guru, Swami Niranjanananda Saraswati, inicjację na Poorna Sannyasin.

Moi Guru:
Paramahamsa Satyananda, Swami Niranjanananda Saraswati
Człowiek się nie zmienił od wielu tysięcy lat. Zmieniło się tylko jego środowisko, i dlatego Yoga: Vedyjska, klasyczna, wszechstronna, jest do dzisiaj w takim samym stopniu aktualna a nawet bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.    W kwietniu 2000 inicjowany byłem ponownie, tym razem na Poorna Saniasa (najwyższy stopień w Yodze) przez następce mojego Mistrza w Bihar Yoga Bharati, – Swami Niranjanananda Saraswati.  Od 2002 roku prowadzę regularnie również kursy w Polsce.      Także czesto odwiedzam Indie, gdzie również nauczam wszechstronną Yogę i czerpię inspiracje dla niesienia pomocy ludziom.

 Prowadzę kursy między innymi w takich dziedzinach yogi jak:

YOGA NIDRA   –

POTRAFISZ ZRELAKSOWAĆ SIĘ W CIĄGU 3 SEKUND … ?  Czy potrafisz leżeć w absolutnym bezruchchu, z pełną świadomością i w pełnym relaksie conajmniej 10 minut…?
W dzisiejszych czasach świadomy relaks jest niezbędny dla szczścia, zdrowia …           Jest punktem wyjścia dla wszystkich ćwiczeń YOGI.

HATHA YOGA –  DOSKONAŁA DLA CIAŁA

Ćwiczenia fizyczne połczone z prawidłowym oddechem i z pełną świadomością,  dają doskonale sprawne ciało i przygotowują do Yogi.

RAJA YOGA – MOC MEDYTACJI

Twoje myśli budują miasta, samoloty, drogi … wykorzystaj je by kierować swoim życiem mądrze,  …  byś był absolutnie szczęliwym(a) i sięgnął w swoim wnętrzu do ukrytych zasobów wiedzy (która jest w każdym ! ),  bo Yoga wszechstronna może mieć zastosowanie w każdej dziedzinie życia .

 PRANA VIDYA – ENERGETYZUJĄCY ODDECH

Właściwy oddech jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia na wszystkich planach egzystencji człowieka. Praca z odpowiednim oddechem, może zwiększyć efekt np. asan nawet dziesięciokrotnie. Bardzo ważne jest jak oddychasz, gdy Twój oddech jest głęboki, długi i świadomy, masz wtedy dużo energii, którą również możesz kierować różnego rodzaju Energie – PRANY  … każda Twoja komórka jest dotleniona w optymalnym stopniu. Masz moc by realizować swoje pozytywne marzenia. Większość ludzi oddycha ok. 15 razy na minutę (to jest 4 sek na 1 oddech), – czy myślisz że w tak krótkim czasie powietrze zdąży wejść do płuc i z nich wyjść?

MANTRA YOGA

Nie można zapomnieć jak wyzwalający jest śpiew. Na początek uczysz się, jak specjalnie dobranymi dźwiękami (Swara) i rytmem (Varna) można zachować równowagę wewnętrzną, harmonię, spokój, a przez to dobre zdrowie, szczególnie w połączeniu z  JAPA YOGĄ i  NAADA YOGĄ – MOCĄ WIBRACJI. Dźwięk jest najwyższą formą terapii to najpotężniejsza, zaawansowana metoda harmonizowania i leczenia ciała, umysłu i duszy … pracujesz ze sobą również na poziomie Czakranów. W połączeniu z ćwiczeniami z Kriya Yogi, Chakra Shudhi, Mantra Yogi,… Twój głos ma poteżną moc harmoni… gdy śpiewasz wibruje całe twoje ciało a to jest najwspanialszy masaż dźwiękiem każdej komórki i na wszystkich poziomach egzystencji człowieka.       Odkryj również cudowne lecznicze właściwości prawidłowo wymawianej, mantry i tradycyjnych instrumentów indyjskich.

”Mantra is not the name of a god or goddess or of a person. It is not a holy word or part of a hymn.

Mantra is not sacred, nor is it a tool for concentration. It is a vehicle for expansion of mind and liberation of energy.”

Swami Satyananda Saraswati

Masaże misami tybetańskimi

YOGA KRĘGOSŁUPA

Zdrowy i prosty kręgosłup – zdrowe ciało! Ćwicząc yogę nawet w wieku 80 lat możesz cieszyć się pełnym zdrowiem swojego kręgosłupa i stawów        –         Zadbaj o to już dzisiaj.

YOGA OCZU – POPRAW SWÓJ WZROK

Twoje oczy potrzebują również odpowiednich ćwiczeń dbaj o nie a będą Ci doskonale służyły.

YOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

Przygotuj się do porodu, pod każdym względem tak, aby Twój Skarb wyszedł na świat z uśmiechem.

YOGA DLA DZIECI

Cudowna zabawa, która wszechstronnie rozwija. Dzieci prawidłowo kształcone i wychowywane są podstawą każdego społeczeństwa i naszą wspólną przyszłością.

YOGA DLA SPORTOWCÓW

Tam gdzie potrzebna jest największa sprawność fizyczno-psychiczna … ekstremalna wytrzymałość … yoga przygotowuje i sprawdza się całkowicie. Yogą przygotowuje się również kosmonałtów

TANTRA – POSZERZENIE ŚWIADOMOŚCI

Otwórz się na zupełnie nowy, wspaniały wymiar doświadczania miłości, mądrości i jedności świata. Yoga, Tantra, Samkhya, Ayurveda, były w starej tradycji, zawsze praktykowane razem.

I wiele innych…