Wieczór z mantrami. Zaczynamy od 19.30 – sobota 7 września -19.
Mantry, muzyka, taniec.
Prowadzi oczywiście nasz gość Swami.
Zapraszamy do szkoły wszystkich chętnych – wstęp wolny,
mile 🙂 widziane datki dla Swamiego.

Swami Karmayogi Saraswati, muzyk od urodzenia, praktykuje Jogę od dzieciństwa i wyspecjalizował się w wielu jej kierunkach. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi i prowadzi zajęcia z różnych dziedzin jogi według tradycyjnych wielotysięcznych metod kultywowanych przez Bihar University of Yoga, obecnie Bihar Yoga Bharati – Institute of Advanced Studies in Yogic Sciences w Indiach. Jego wiedza oparta jest na wedyjskiej tantrycznej (wszechstronnej) jodze. Od 1986 naucza przy Satyananda Yoga Sverige w Uppsali (Szwecja) również w Polsce i Indii (Bharati).
Odkrył swoje powołanie i otrzymał tytuł Swami (nauczyciel duchowy), imię Karma Yogi oraz Saraswati od guru, Swami Satyananda Saraswati, w inicjacji – 1988 r. Od tego czasu prowadzi życie sanyasina, czyli cały swój czas poświęca na nauczanie i praktykę jogi. W kwietniu 2000 r. Swami Karmayogi Saraswati otrzymał najwyższą inicjacje na Poorna Saniasa przez następcę jego guru Swami Niranjanananda Saraswati, który jest patronem tego w/w Instytutu Yogi.
Swami lubi podróżować, jest wędrownym nauczycielem i często odwiedza Indie, i stale poszerza swoją wiedzę gdzie prowadzi również zajęcia. Od maja 2003 r. uczy również jogi w Polsce, w wielu miejscach. W ciągu ostatnich 31 – lat nie miał nawet tygodnia przerwy w nauczaniu Jogi a w swojej ponad pięćdziesięcioletniej karierze nauczyciela yogi miał ponad 30.000 tysięcy uczniów na swoich zajęciach (ta liczba stale rośnie).
Kilka słów o Naada Yodze i Tantrze:
Naada Yoga jest dziedziną dopiero wypływającą w świat zachodu. Jest techniką Tantryczną, narzędziem wykorzystującym dźwięki od planu fizycznego do transcendentalnego, służącym do wprowadzania prawidłowej harmonii poszerzania świadomości, dla zdrowia, szczęścia, sukcesów… Słowo TANTRA oznacza uwolnienie i rozszerzenie świadomości. Tantra pochodzi z planu transcendentalnego i dlatego też niemożliwym jest wytłumaczenia jej językiem pochodzącym ze świata materialnego. Tantra uznaje, że wszystko co istnieje, jest manifestacją jednego bytu. Byt ten jest formą czystej świadomości (jedności materii, energii i wibracji oraz odwieczne i niezmienne prawa nimi rządzące). Materia –Energia – Wibracja występują zawsze razem od świata widzialnego do niewidzialnego. Tak długo jak wibracje podtrzymują ten związek – tak długo egzystuje życie na tym planie. Czyli wszystko co żyje wibruje. Trzeba pamiętać to, że światło to też wibracja – energia – i materia. Naada Yoga działa na planie transcendentalnym, a plan transcendentalny ma wpływ na poziomie czakranów, a czakrany kierują wszystkimi gruczołami wydzielania wewnętrznego a z medycyny wiemy że gruczoły wydzielania wewnętrznego kierują wszystkimi procesami w ciele człowieka. Wiedza medyczna zachodu kończy się na gruczołach wydzielania wewnętrznego.
Naada Yoga składa się z wielu form: Mantra, Raga, Kirtany i Bhajany. Kirtan i Bhajany – to utwory muzyczne, których teksty wielbią różne najwyższe aspekty którymi każdy człowiek powinien się kierować w życiu, jak np. czysta: miłość, świadomość, mądrość, prawda, szczęśliwość i śpiewając ich nazwy -utożsamianie się z nimi. To nie żadna religia, jak niektórzy myślą, bo tu nie ma żadnej wiary, i każdy może to praktykować.
Pracując z dźwiękiem pracujesz ze swoja świadomością. Praktyki NADA YOGI można dopasować i pomogą one w każdej dziedzinie życia. Kierujesz się w głąb świadomości, pozostając ze spokojnym cichym umysłem. NADA YOGI – nie można się nauczyć z książek i tu trzeba wszechstronnie wykształconego z długą praktyką nauczyciela jakim jest Swami.
II-a sutra Patańdżalego : yogah citta vritti nirodhah
joga jest wprowadzeniem uporządkowania i kontrolą: umysłu i podświadomości od vritti i ego. Vritti to : fałsz, zamieszanie, bez kontroli, …
http://www.nada-yoga.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *